Stojí za to – čistenie záložiek pt.2

Jimmy Nelson

Čistenie záložiek pokračuje. Niekedy som sám prekvapený aké skvelé veci v nich nájdem. V tejto edícií sa urodilo mimoriadne veľa kvalitného zbožia. Každý si nájde to svoje. Prvá časť – http://asceticterrorism.com/2016/04/19/stoji-za-to-cistenie-zaloziek-pt-1/

http://www.windows93.net/ – solídne fungujúca emulácia windowsu 93. Je to zábava.

http://www.terry-posters.com/ – skvelý zdroj nielen českých a slovenských filmových plagátov. Po novom dokonca obchod v Prahe! Keby vám chýba niečo na stenu.

http://www.beforethey.com/ – stránka venovaná fotografickému projektu before they pass away o kmeňoch ktoré sa na tomto svete vyskytujú už len v malom množstve. Pre každého so záľubou v etnografii veľmi doporučované. Nádherné fotky, vynárajúce sa myšlienky.

http://www.artofthetitle.com/ – informatívna, chvályhodná a fantastická stránka fungujúca už mnoho rokov, zaoberajúca sa umením titulkov z filmov, či už úvodných – to väčšinou, ale aj záverečných. Stránka takisto obsahuje rozhovory s dizajnérmi, veľké články napr. o vývoji titulkových scén v Bondovkách a iné lahôdky. Povinnosť pre každého filmového maniaka.  Odporúčam.

http://blogtotheoldskool.com/ – Pravdepodobne najlepší blog týkajúci sa old school junglu a rave hudby. Funguje už 8 rokov a stále je updatovaný pravidelne – toto považujem za malý zázrak. Neuvertiteľný klenot, ktorý nepravideľne navštevujem už zopár rokov a stále mi príde inšpirujúci. Je vidno, že tvorcovia to robia s veľkou láskou. Kiež by som raz mohol osláviť 8 rokov aj s týmto stupídnym blogom 😀

https://unsplash.com/ – Skvelá zásoba royalty free stock photos. Pravedepodobne môj to zdroj. Nie je tam toho veľa, a záber je relatívne úzky, ale sú tam fotky, ktoré majú narozdiel od bežnej fotobanky aj trošku umu.

Gou Miyagi si ide svoje a ja mu to úplne žeriem. Niekoho to možno neberie, ale ja to považujem za kreatívne a inovatívne. Samozrejme nikdy som nejazdil, čiže môj názor je irelevantný. Ale aj tak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *