Čo Bandcamp dal – január + február ’16

a1665979962_10

V rámci šetrenia papierom som žiaľ bol nútený znížiť frekvenciu tejto rubriky z jedenkrát mesačne na bimonthly. Ale svet je zvláštny. Raz si tu a raz tam. Takže možno to nabudúce bude len za jeden mesiac, a možno nie. Ťažko povedať. Oplatí sa však počkať. Bandcamp je úžasná platforma, ktorá je mojím hlavným zdrojom hudby už zhruba dva roky, a stále neprestáva prekvapovať. Každý mesiac sa nájde plejáda nugátov, ktoré urobia moje hudobné bruško tučnejším. Prvé mesiace tohto roku neboli iné. Začnem stálicami.

 

Opal Tapes

Opal Tapes na prebratie začali rok 2016 siedmimi releasmi, ktoré minimálne v mojom fanúšikovskom zápale pre tento label stojí za to počuť. Neprestávajú ma udivovať.

 

 

Where to now

Môj druhý najobľúbenejší label roku dvatisícpatnásť sa nikde neponáhla, a tak v tomto roku zatiaľ vydali len 4 releasy.

 

Ostatní

Producentský album jedného z najzaujímavejších rapperov súčasnosti.

Tretí album od chlapíka ktorý stál pri zrode LA beat scény. Beaty pre každého.

Zopárk bangerov od mladučkého labelu Lobster Theremin, ktorý si za posledné mesiace veľmi získal moje srdce. Ide z drvivej väčšiny o tanečné záležitosti, a momentálne tento label dominuje mojim tanečným rebríčkom. Rozhodne rozhýbe.

Skvelé downtempo/chill beat atmosféry od jedného z výraznejších producentov ktorí vzišli z LA v posledných rokoch.

Nádherné textúry ako podmaz k nielen kreatívnym činnostiam, ale aj ako skvelý materiál na relax, meditáciu a bežné počúvanie. Určite sa však nehodí do hlučných prostredí, detail zanikne, a je to predovšetkým o tom detaile.

Ďalší z množstva skvelých beatových albumov ktorých na bandcampe možno nájsť každý mesiac desiatky.

Niečo mi to pripomína, ale neviem čo. Ako keby Toro Y Moi bol pubertiak a robil popovo hiphopový crossover s nostalgickým zvukom predošlého albumu Tame Impala. Cover môže byť.

Nestor scény a jeho ďalší počin na neustále činnom Hyperdube.

Orange Milk Records a špeciálne tento album vám odporúčam pokiaľ ste už dávno v živote nemali WTF pocit. Zaručený úspech. Je to ako terapia kde miesto psychológa sedí psychopat. V tom najlepšom slova zmysle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *