Stojí za to

rvngnl33_press_photo_credit_celesete_sloman_005_wide-c09f6694efb01eb0b1aae89c535ad06a8f4fa2b1-s900-c85

Stojí za to je ehm… rád by som povedal, že do budúcna niečo pravidelné. Ale blogovanie nie je ako menštruácia. Ťažko udržiavať periódu, niekdy je materiálu menej, inokedy viac. Niekedy sa písať nechce, inokedy áno. Nezdá sa to, ale aj stupídny článok so zopár youtube videami alebo bandcamp embedami dokáže zabrať niekedy nejakú tú hodinku alebo hodiniek zopár. A zopár hodiniek v dospeláckom živote nie je vždy dostupých. Aj preto sú deti lepšie. Zábavnejšie, veselšie, šťastnejšie. Lebo sa nemusia kokotiť v sračke bežného života a riešiť sprostosti spojené s peniazmi. Peniaze sú úplne dementné. Mali by ich zrušiť. Robert Bresson raz povedal, že peniaze sú príčinou všetkého zla v tejto spoločnosti. Hoci s tým úplne nesúhlasim, niečo na tom bude. Ale čo tam po tom. Späť na trať. Stojím za to, je možno rubrika o veciach ktoré mi náhodne prešli rukami a myslím si, že stoja za to. Nechcem vopred limitovať o čo pôjde, bude to však väčšinou asi spojené s hudbou alebo filmom a bude to asi smetisko linkov a videí. A možno nie. Ktovie. Možno na tomto blogu už nebude nič stáť za to.

Sériu videí od Resident advisoru už som na tomto blogu spomínal tu – https://asceticterrorism.com/2014/02/12/real-scenes/ . Odvtedy pribudli ďalšie dve prínosné videá mapujúce scény v Mexico City a Los Angeles. Definitívne obohacujúce a pekne natočené.

Pekný dokumentík zo života Jamala Mossa aka Hieroglyphic Being. Skvelý producent a zaujímavý dokument.

Pekne spracovaný krátky rozhovor s Ishmaelom Butlerom z Shabazz Palaces a Digable Planets. Mám ho rád.

Podľa mňa je toto dobre spracovaný dokument. Celkovo musím povedať, že z toho čo som videl mi kritika tejto dokumentárnej série nepríde príliš oprávnená, ale videl som asi len päť dielov.

Občas sa tu popri hudbe a filme určite dostane aj nejaká záujimavosť v podobe posilovania vagíny.

 

 

One thought on “Stojí za to

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *