Čo bandcamp dal – Jún 2015

a3260547185_10

Potil som sa ako sa potí kačacie sádlo na rozpálenej panvici. Piesok už mi liezol na nervy. Môj sveter bol absolútne premočený. Nemohol som si ho dať dole, lebo by mi slnko kompletne spálilo kožu v priebehu niekoľkých hodín. Napriek tomu boli dni tou znesiteľnejšou časťou môjho pátrania po bájnom mieste kde odpočívajú tisícky dobrých piesní. Začínal som však pochybovať o pravdivosti XML mapy, ktorú som našiel v hlbinách Googlu. Mal som pocit, že blúdim už týždne hoci som bol na Sahare len štvrtý deň. Vedel som, že Bandcamptída existuje, no pomaly sa mi pod nátlakom fatamorgány strácala z mysle. Zíde z očí, zíde z rozumu. Ako som sa brodil do kopca s plnými topánkami piesku, rozmýšľal som nad tou najpríjemnejšou časťou dňa. Keď sa tá najhošia zima noci začala lámať v teplo dňa, a na zopár minút zavládlo božských 25 stupňov. Počas týchto momentov som sa cítil ako Boh. Myslel som si, že dokážem všetko. Až dokedy sa teplota nezdvihla na 50tku. Stále však lepšie ako -20 v noci v prítomnosti tých stašidelných živočíchov o ktorých som nikdy nemal ani poňatia. Bál som sa, že zomriem, ale zároveň som cítil, že Bandcamptída je vec, pre ktorú by sa zomrieť možno oplatilo. Podľa mapy už som mal byť blízko, avšak to už tretíkrát za posledné dva dni. Pomaly som sa približoval k hrebeňu dún – bol ešte len jún, no ten najteplejší aký som kedy zažil. Ešte som ani nestál na vrcholku duny, keď moje oči zahliadli niečo nádherné. O zopár sekúnd zvukového oneskorenia to začuli i moje uši. Bol som blízko, a posledný krok na vrchol duny mi v celej kráse odhalil svet, po ktorom som pátral posledné desaťročie. Bol tak reálny ako som celý čas veril, a moje uši mi len potvrdzovali, že je aj rovnako krásny. Na horizonte som zazrel báj, ktorá sa premenila v skutočnosť – raj piesní a albumov – Bandcamptídu.

Peak time techno od jedného z momentálne najlepších tanečne orientovaných labelov v hre.

Fantasticky chytľavý mix moderných dancefloorových postupov, disca a world music. Od jedného z momentálne najlepších  labelov v hre.

Mimoriadne čudný, ale veľmi zaujímavý mix musique concrete, ambientu a sound designu od jedného z momentálne najčudnejších labelov v hre.

Brutálny dancefloorový banger od jedného z momentálne najkonzistentnejších labelov v hre.

Nathan Melja sa s tým nepára a predkladá štyri hardcore techno tracky, ktoré budú vaše žlčníkové kamene milovať. Nárez od jedného z momentálne najkonzistentnejších labelov v hre.

Lo-fi odysea cez pár hudobných žánrov s rýchlejším tempom, zakončená nežnou ambient vecou na ukľudnenie vašich nôh. Júnový tripple kill od jedného z momentálne najkonzistentnejších labelov v hre.

Synth age podivnosť s new age esoterickou príchuťou od jedného z momentálne najzábavnejších a najrozmanitejších labelov v hre.

Príjemne melodický, letný housový album ktorý udrží náladičku na pozitívnej strane barikády. Nežne ponorený do basy, s tupšími vysokými frekvenciami, ako zababušený do bavlnky pohody a tepla. Od jedného z momentálne najzábavnejších a najrozmanitejších labelov v hre.

Dobré techno od jedného z momentálne najlepších tanečne orientovaných labelov v hre.

Kazetovým šumom a saturáciou nasiaknuté techno od jedného z najosobitejších labelov v hre.

Famózny, ťažko zaraditeľný elektronický debut od nádejného umelca. Chalan má veľmi silný potenciál do budúcna. Od labelu, ktorý už má nejaké roky, ale stále je naňho spoľahnutie.

Pete Rock je obrovská hiphopová legenda. Netreba hovoriť viac. Od jedného z momentálne najlepších hiphopových labelov.

Ooooooooh Raaaaaaaaas! Od zástupcov kvalitnej LA hudby ktorú sa oplatí sledovať.

Troška liečebnej meditácie, od jedného z najnovších labelov ktoré som objavil v nedávnej dobe.

Aby vám nebolo smutno za odchádzajúcim letom, pripomeňte si ho trochou slnka. Od jedného z najlepších world music labelov ever.

Pán hiphop. Jeden z najchorejších  a najproduktívnejších v hre.

Tento release sa do mojich koncoročných rebríčkov nedostane, ale to neznamená že nie je veľmi príjemným počúvaním.

Je libo niečo slnečného? Nech sa páči ťuťuliatka.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *