Čo bandcamp dal – február + marec ’15

a1428359329_10

Prvá štvrtina roku za nami, a bandcamp nadeľuje. Už teraz sa tu javí zopár solídnych kandidátov na koncoročné rebríčky. Zatiaľ som s tohtoročnou nádielkou spokojný. Je toho strašne veľa, a často sa stane, že aj hodne zaujímavý a  kvalitný release mi rukami prejde len raz a už sa k nemu nikdy nevrátim. To je tak trocha negatívom tejto doby – hudba začala byť enormne konzumovaná, a už len k malej časti toho čo vypočujeme si vytvoríme silný vzťah ako tomu bolo napríklad v 90.tich rokoch keď sme si kúpili originálne CD. Ale zasa tá rozmanitosť a možnosti ako hudbu počúvať toto negatívum vynahradzujú. Vzrušujúce časy a bandcamp je toho dôkazom. Nižšie zopár releasov, ktoré ma zaujali v posledných dvoch mesiacoch.

Jeremiah Jae – Yard Sale 4 -Jeremiah Jae mi už od jeho prvých beatov predtým ako podpísal s Brainfeedrom prišiel ako jeden z beatmakerov, ktorý si zas až tak nepotrpí na klasický old school boom bapový feeling beatov, miesto toho si celkom razí svoju cestu a jeho použitie a výber samplov stále ostáva veľmi zaujímavé.

Knxwledge – WT.PRT.7.5 – Môžete si byť istý – keď Knxwledge niečo vydá, objaví sa to v tejto rubrike. Chalan dominuje.

MCFERRDOG – Lawd Forgive Me – Ďalší krásny prírastok do stajne 1080p, ťažšie kategorizovateľný, ale kto nebude pri tomto kývať hlavou, nerobí niečo dobre.

Project Pablo – I Want to Believe – Saxofónový marimba house s mäkkučkými bubnami, krásne koherentné, pôsobí to ako album ktorý treba počuť od začiatku do konca. Definitívne sa objaví v koncoročnom zúčtovaní najlepších albumov.

Indian Wells – Pause – Ambient house/techno hybrid. Dobrý sounddesign, nič inovatívne, veľmi poctivé a fajn.

Stoop Kids – Already out of Time – Hiphop s nádychom soulu, r’n’b a troškou blues. Fajn.

Saffron – Petra I – Na tomto zozname už tretí zárez od 1080p. Veľmi príjemný house. Tento label sa rýchlo vyšvihol medzi povinné čítanie.

Knxwledge – WTT.PRT.8_  – Zastaví sa tento chlapík vôbec niekedy? Viem, sú to väčšinou len mixtapy, ale bože môj, tá kvalita je pri tom množstve ohromujúca. Zabíja.

VA – Persona – Veľmi príjemná hipohopová kompilácia od labelu, ktorý ušiam po celom svete spríjemňuje dni už nejaký ten rôčik. Nech žije svet nezávislého hiphopu.

AL – 90 – CODE-915913 – Veľmi príjemný squashed house z Ruska, nie až tak odlišný od rannej tvorby Darrena Cunninghama aka Actress. Tip.

Tuamie – Straight out of the Jungle – Hard hitting raw beaty okorenené štipkami samplov z krajín tu a tam. Tak ako to mám rád.

Sir Froderick – The Blk Album – Riadne dolámané beaty, ako kríženec medzi viac out there Madlibom a Samiyamom. Simona mi o ňom povedala ako prvá.

Prefuse 73 – Travels In Constants, Volume 25 – Prefuse mi nikdy nejak brutálne neprirástol k srdcu, ale vždy som oceňoval čo robil a v jeho tvorbe je rozhodne vidieť posun a snahu nestáť na mieste a to vždy oceňujem. A toto rozhodne nie je zlé – stále zaujímavejšie ako množstvo elektronickej hudby, ktorá mi prejde ušami.

Jack Lion – The K L EP – Okamžite zaujalo. Lush.

Wanda Group – HER MOUTH WAS OPEN AND THEN HE OPENED HIS – Bohužiaľ,  je dosť pravdepodobné, že Wanda Group aka Louis Johnstone sa na tomto blogu bude objavovať až do konca vekov. Je to totižto famózny človek.

Nydia Minaj – Danger – Pre mňa osobne veľmi vzrušujúci debut, na ktorý si pravdepodobne spomeniem aj na konci roka. Je pekné vidieť, že cutting edge tanečná hudba nemusí pochádzať len z US alebo UK. Label Principe robí dobré veci.

DJ Nigga Fox – Noite E Dia – Druhý zárez na tomto liste od labelu Principe. DJ Nigga Fox má nielen dobré meno, ale aj veľmi zaujímavý štýl, ktorý je mixom Juku, Housu, trošky UK a trošky Afriky. To je samozrejme však značne redukujúce, je to proste DJ Nigga Fox, a treba to počuť, popísanie tomu nerobí dobre.

Xosar – Let Go – Ďalší z pozitívne retardovaných techno experimentov na dvojlabeli Opal Tapes/ Black Opal. Takmer vždy záruka solídneho ušného materiálu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *