Očakávané signály – Január ’15

a3046623723_10

Nie je novinkou, že život nečítaného bloggera je ťažká oplátka. Raz za čas treba napísať nejaký ten článok plný srdiečka a dobrého nápadu. To srdiečko taký problém nie je, ale čo s tými nápadmi. Väčšinou nič, a tak väčšina blogov postupne kreatívne umiera. Nie je to jednoduché prichádzať konštantne s nejakou čo i len podpriemernou ideou, a tak život značne uľahčujú opakujúce sa články. Niekto by ich možno nazval rubriky, no ja ich budem nazývať Rubiky. Jednou z takýchto rubík čo som tu zaviedol je bilancia releasov z bandcampu. Táto rubika mi dosť dala, spoznám pri jej tvorení veľa novej kvalitnej hudby a myslím si, že má zmysel. Snáď mi ten elán vydrží. Teraz sa pokúšam napríklad zaviesť rubiku očakávané signály. O čo ide? Človek si len tak browsuje internetom a zrazu natrafí na album ktorý by si rád vypočul – ale nemá náladu si ho zháňať. Takto sa hudobne aktívnemu jedincovi neraz nazbierajú desiatky albumov, ktoré by si v budúcnosti rád vypočul. Občas sa to podarí, občas nie. Niekedy človek zabudne, že si daný album chcel vypočuť, inokedy len nemá možnosť kvôli dostupnosti alebo času. Každopádne jedinec má frontu hudby, ktorá už vyšla a chce ju počuť. A o tom je táto rubrika. O tom jedincovi. O tej fronte hudby. O tom, že ma táto hudba zaujala a negarantujem jej kvalitu, ale rád by som si ju vypočul. O tom, že veľké množstvo hudby z tejto rubriky si nevypočujem. O tom, že si urobím ďalšiu rubiku a moje blogovanie bude trošku pravidelnejšie a jednoduchšie. O všeličom, ale predovšetkým o tom, že to chcem robiť. Očakávať signály.

 

Demdike Stare -Testpressing #007 značí koniec tejto série. Krásna robota. Standing ovulation.

Oake – Auferstehung LP.

Ras G and Koreatown Oddity – 5 Chuckles. Nový Ras G. Sype beaty ako ja zabíjam dni ničnerobením.

DJ Sprinkles and Mark Fell – Fresh Insight 12”. Dve stálice vo svojich oboroch. Veľmi príjemné, z ukážiek to znie, že to nie je príliš nahlas. Palec hore.

Panda Bear -Panda Bear Meets the Grim Reaper LP. Nový album Noaha Lennoxa bol kritikou prijatý pomerne rozpačito, som zvedavý čo to urobí mne.

Kreng – The Summoner LP. Kreng je zaujímavý umelec ktorého sledujem od jeho debutu v roku 2009 a ešte ma nesklamal.

Open Mike Eagle – A Special Episode of EP.

DJ Paypal – Buy Now EP. Pekný cover.

Sleater Kinney – No Cities to Love LP. Tieto dievky sú vraj celkom zásadné. Mne neznáme. Uvidíme.

Vril – Portal LP

Joey Badass – B4.da.$$ LP

Vakula – Voyage to Arcturus LP.

Teraz už len dúfať, že sa k týmto signálom aj nejak dostanem, inak sa presunú z miesta očakávaných na miesto kde o nič nemám záujem.

2 thoughts on “Očakávané signály – Január ’15

  1. Dobrá rubrika, držim jej palce. “Nový” Panda bear je podľa mňa fajn, na Vakulu sa chystám tiež (by the way : bude hrať v Bratislave, keby sa ti veľmi zapáčil ) a vypočula som si i niečo z tých ostatných a tým pádom ďakujem za inšpiráciu a článok splnil to čo mal, I guess.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *