Čo bandcamp dal – január ’15

a2564453510_10

Rok 95, grafitti a rap. To bolo pred 20timi rokmi. Teraz je to iné. Teraz je rok 2015. S pravidelným mesačným stĺpčekom o hudbe z bandcampu čo stojí za to po filtrácii mojími ušnými mechanizmami. Pri minuloročnej rekapitulácií tu, tu, tu, tu, tu a tu som sa rozhodol pokračovať v monitorovaní tejto skvelej platformy pre hudobníkov aj naďalej. Je to zábava, spoznám veľa dobrej a novej hudby, a keď budem poslúchať, dostanem aj lízanku. Tak jupí na to. Dva releasy sú tuším ešte z minulého roku, ale dátum je 30. december, čiže snáď mi odpustíte a nezahájite vojnu dátumov.

Popové blaho na pomedzí medzi avalanches, j popom a Saint Pepsi.

Nie príliš výnimočný hiphop, nie release ktorý by som doporučil aj niekomu kto sa o  hiphop až tak nezaujíma. Ale na druhej strane to vôbec nie je zlé. Uvidíme s čím príde J Vibes ďalej, ide mu to dobre.

Knxwledge je pán. Každou ďalšou vecou od neho si len potvrdzujem, že sa stáva jedným z mojich najobľúbenejších producentov.

Tento chlapík produkoval minulý rok pre Fatimu. Tento fakt a moje uši mi hovoria, že je to dostatočné na to aby som si naňho v budúcnosti dal dobrý pozor.

Dosť zaujímavý a unikátny sound. Cover je tiež pekný.

Zaujímavé. Nie som presvedčený o tom, že sa k tomuto umelcovi ešte niekedy vrátim, mám v hlave obrázky Jamesa Blakea. Ale! Definitívne v tom niečo je. To niečo možno nie je až tak pre moje súčasné ja… Ale! Nikdy neviem. Niečo tam je.

Návrat na koniec 90.tich rokov keď som v rádiu prvýkrát začul Trosky. Tie bubny majú nostalgiu pod blanami.

Hovorím áno.

Sorry, ale s tým, že tu bude troška viac hudby nasiaknutej hiphopom a beatmi sa treba zmieriť, scéna je plná života a to sa nedá ignorovať.

Steve Spacek je na scéne nejaký ten rok (circa 20 rokov :)), ale stále vie byť fresh.

Veľmi dobré. Ako to viem? Takúto hudbu moc nepočúvam, lebo má často problém ma zaujať. Toto ma zaujalo okamžite.

Mám taký dojem, že väčšina “side projektov” od Kierana Hebdena ma baví viac ako jeho hlavný alias Four Tet. Toto nie je výnimkou. Kvalitný materiál do nôh aj do uší.

Hovoril som už, že mám rád hiphop?

Tento umelec, ktorého nepoznám ako väčšinu umelcov ktorých spoznám vďaka bandcampu, má podľa mňa celkom unikátnu víziu, ale nie je ešte dotiahnutá do dostatočného štádia. Už teraz je v týchto trackoch počuť určitý odpor voči rôznym hojne používaným trópom klasickej elektronickej hudby, chcelo by to však dotiahnuť ešte o kúsok ďalej. Aj tak dosť dobré.

BONUS

Opal Tapes v januári vydalo týchto osem releasov. Neuveriteľné. N E U V E R I T E Ľ N É. Bomba. Tlieskam. V stoji. Husársky kúsok. Jeden z highlihtov môjho hudobného života roku 2015, a to viem už jedenásť mesiacov pred jeho koncom. Krásna robota.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *