Letmý prelet tým čo očúvam (august+september 14)

CALLSUPER-suzi-ecto-PACKSHOT-small-WEB

Piti piti pá. Veru tak, je tu opäť ten čas. Čas padania listov, čas depresií a samovrážd, čas daždivých večerov a sebadeštruktívnych sklonov, čas kedy je každé ráno dôvodom siahnuť pre nôž a dať si chvíľku rozjímania. Áno, jeseň. Moje obľúbené ročné obdobie, či už po hudobnej stránke alebo celkovo. Jeseň je krásna, a zažil som cez ňu tie najkrajšie koncerty. Tie najkrajšie nálady. Tie najkrajšie zoznámenia. Jeseň je sexi, a sexi je super. Ale pozor. Nevrhajme sa do jesene s takou vervou. Leto ešte úplne neodletelo a stále mi osciluje v mojom mozgu v podobe zopár frekvencií, ktoré sa mi zaryli do pamäti (poriadne prečítaj to prehlasované e!). Nuž teda šup sem šup tam, čo ma to vzrušuje v hlave pri pomyslení na moje hudobné leto? Tak dôležitý list ste ešte nezažili. Mienkotvorný. Úžasný. Prisexi. To znamená až príliš sexi. Skrátka sračka.

Lone – Reality Testing

Neviem či je to dobré, keď sa mi album brutálne páči už v polovici prvého počutia, každopádne nestáva sa mi to až tak často. V prípade toho kusu frekvencií sa mi to stalo. Som trendy?

Vessel – Punish, Honey

Nezvyčajná, ba až čudná kombinácia pesničkárstva a elektroniky – reálnych nástrojov a elektronických zvukov. Fajnová záležitosť, nezlomí vám väz (pozor na to prehlasované e!), ale snáď poteší.

Untold – Echo in the valley

Druhý Untoldov album tento rok razí odlišnú cestu ako ten prvý. Experimentácia s repetíciou a štruktúrou dancefloorového tracku obalená je tu vymenená za sériu miniatúr ambientného charakteru s občasnými náznaku beatu. Celková nálada je oveľa soundtrackovejšia, celý album má bližšie k sound designu ako ku klasickému hudobníckemu prejavu Untolda. Zaujímavá poloha, a Dunningovi pristane.

Bug – Angels and Devils

Neviem či sa mi páči rozdelenie albumu na dve časti. Anjelská časť albumu nie je u mňa príliš počúvaná, hoci nehovorím, že nie je pôsobivá. Diabolská strana je zato plná bangerov, ktoré u mňa rotujú často. Perfektné výkony od MCs, zdrcujúce beaty ako je u Buga zvykom. Dobrý album, snáď prídem viac na chuť aj prvej polovici.

Shackleton – Deliverance series no.1

Neviem, tento Shackleton ma na prvé počutie zvukovou paletou až tak nezaujal, ale Shackleton stojí za vypočutie vždy, takže dajte tomu šancu, lebo ja tomu šancu ešte určite dám.

Lee Gamble – Koch

Lee Gamble má šialený talent na to vytvoriť hudbu evokujúcu určitú éru alebo feeling. Pritom jeho hudba nie je ani náhodou spiatočnícka, práve naopak. Atmosféra a ucelenosť jeho nového albumu je famózna. Čistá kvalita.

Donato Dozzy – Terzo Giorno

Donato Dozzy má veľký talent na budovanie techna s bohatou atmosférou po maličkých krokoch. Jeho tracky sa pomaličky menia, jednotlivé zvuky prichádzajú a odchádzajú bez toho aby si ich poslucháč všimol, ale na konci pesničky sa ocitne úplne inde ako na začiatku. Toto je najkrajšie vidieť na jeho spoločnom LP Voices of the Lake s Nuelom, ale je to počuť viacmenej v celej jeho tvorbe. A je to dobré. Dozzy je v súčasnosti jeden z najzaujímavejších umelcov pracujúcich s technom ako východiskovým bodom jeho hudby.

Call Super – Suzi Ecto

Už len pre ten cover art. Samotná hudba je však tiež super, mnohokrát evokujúca R.I.P. od Actress, ale dostatočne odlišné na to aby som to považoval za čistú zhodu náhod.

Call Super - Suzi Ecto
Call Super – Suzi Ecto

 

LV & Joshua Idehen – Islands

Nepočul som toho moc, ale definitívne ma to očarovalo. Dosť na to aby som to doporučil.

 

Počúvam ešte kopec iných blbostí, staršie veci, PJ Harvey, haldy hiphopu, Moodymanov label, plus bandcamp. Dosť bandcampu. Knxwledge. Nechce sa mi to tu už viac listovať, som pod imaginárnym časovým limitom, ktorý som si vymyslel aby som nemusel poriadne písať tento post. Ten limit už sa blíži ku koncu. Každú chvílu by mal

 

 

Skončil.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *