Sobotňajšia selekcia nr.10

brainfeeder

Brainfeeder. Mám ja s tebou ale históriu. Jeden z mojich obľúbenejších labelov za posledných pár rokov vznikol zo slávy ktorá jedného dňa sadla na Flying Lotusa. Rozhodol sa ju využiť tak, že si založil spolu so zopár priateľmi label, ktorý si dal za úlohu kŕmiť mozgy skvelou beatovou hudbou. Postupne, ako sa k labelu pridávali ďaší umelci, pribudla aj hudba nebeatová. Label nám priniesol napríklad debutový album Samiyama, Gaslamp Killera, Tokimonsty, Teebsa, Lapaluxa, Lorna, Dr. Strangeloopa, Thundercata, Matthewdavida a bla bla bla. Bolo toho skrátka veľa, a vždy to stálo aspoň za vypočutie. Zaujímavé je, že tam nikdy nič nevydal samotný Flying Lotus, keď pominieme kolaboráciou so Samiyamom ako Flyamsam. Asi sa raz dočkáme. Zatiaľ sa však teším na každý ďalší album, ktorý sa v tejto stajni narodí. A teraz si v záplave nostalgie užijem jedny z mojich obľúbených pesničiek z tohto labelu.

brainfeeder

Lornov debut mi zo života ukradol pekných pár hodín. Zabiják.

Na Ardour od Teebsa som sa pred vydaním tešil ako malé decko. A nesklamal.

Jeden z prvých beatov ktoré som Jeremiah Jaea počul. Pomalý mlynček udalostí točiaci sa cez nokturno pocitov. Pekne napiču prirovnanie, že?

Táto pesnička je absolútny hit! A ešte je naviac aj vtipná.

Definitívne pesnička ktorá ma z Lapaluxovho debuta zaujala najviac. Nový album je super, a chalan sa vypracoval. Tak to má byť.

Kedysi som viac veril Gaslamp Killerovi ako DJovi, dnes mu už rovnako verím aj ako producentovi. Preukázal sa ako sa patrí.

Jeden z najnovších a takisto aj najlepších prírastkov na Brainfeeder. Zaslúži si väčšiu pozornosť, je skvelý.

Teší ma, že sa Brainfeeder nebojí originality, a dáva na svoju intuíciu. Celý album Super(b) child Ran je skvelý a veľmi originálny, raw a plný radosti zo samotného hrania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *