Demdike Stare – Testpressing#002

demdike-stare-testpressing-001-12-084347-f9c213e6

Druhý release zo série testpressing prichádza snáď ani nie mesiac po prvom. Jedná sa opäť o dve pesničky. Obe sú zvukovou paletou blízke predošlej tvorbe Demdike Stare, každá sa však nesie v inom duchu. Zatiaľ čo prvá pesnička Grows without a bond je viac atmosférická, druhý song sa nesie v beatovom znamení a berie si inšpiráciu v jungle doskách. Grows without a bond je kus pesničky. Narastajúce napatie postupne eskaluje až do kakofónie zvukov a šumu. Ideálny materiál na spojenie s nejakou vizuálnou zložkou. Skutočne ide o strašidelný kus, ktorý vrelo doporučujem. Typovo sa najviac podobá ambientnej tvorbe z releasu Tryptych, ale do koktejlu prihadzuje kopec noisu ktorý je oveľa bližší novšej tvorbe tohto dua, menovite sérii Elemental. Nemôžem však povedať, že by išlo o nejakú evolúciu. I bez vedomosti že ide o Demdike Stare by som pravdepodobne uhádol kto za pesničkou stojí. Myslím, že by to dokážal každý kto má s Demdike väčšiu skúsenosť. Každopádne super.

demdike-stare-testpressing-001-12-084347-f9c213e6

Druhá pesnička je úplne inou šálkou kávy. Primitive equations vychádza z fascinácie junglom. Myslím si, že je to pomerne počuteľné. Najviac sa podobá asi A strane z Testpressing 001 – tempo je však rýchlejšie. Snare evokuje Buriala a celý song je veľmi bohatý na atmosféru a rôzne drobné zvuky v pozadí. Basa je masívna a parádne sedí v mixe. Je to taký hybrid medzi Burialom, HATE soundsystem (v ktorom má prsty Miles) a Demdike Stare. Asi 4:20 príde do pesničky mentálny vokál, ktorý milujem.

Celkovo ide o veľmi podarený kúsok, obidve pesničky sa mi veľmi páčia. Release v sebe spája staré Demdike (Grows without a bond) a zároveň nám predostiera možnosti ktorými sa tvorba tohto skvelého elektronického dua môže uberať ďalej (Primitive equations).

Pre tých, ktorí majú radi čísla a matematiku by som to vyjadril takto – 9/10. Len tak ďalej. Kľudne by som zniesol testpressing každý mesiac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *