Video týždňa: Paul White ft. Danny Brown – Street Lights

6a00d8341c630a53ef014e8b2226e4970d-600wi

Héééééééééééj makarena. Andoko ria ria ria makarena, gueldapo ria ria ria makarena, só andoko ria ria ria makarena, ééééééééééé makarena.

To som tu teda dlho nič nedal. Neplním si vôbec svoje blogerské povinnosti. Ale pochopte, nie je to také jednoduché. Pozrite sa von za zastreté žalúzie. No nie je krásne? Veru je. Je tu jar, ovšem to nie je dôvod prečo som blog zanedbával. Dôvod je omnoho jednoduchší a povedzme si na rovinu – aj prozaickejší. A to je ten, že si na sietnicu oka nechávam prúdom elektrónov vypalovať temnotu sveta famóznej hry Dark Souls. Ale dosť o tom, nie že by vás to zaujímalo. Vy ste sem prišli preto lebo ste úžasní, sexi a chcete vidieť čo by asi tak mohlo byť videom týždňa. No a tým videom je…. 

Toto video týždňa nevyhlasovala žiadna porota. Poroty sú o ničom. Zato ja som cool. Preto som ho vyhlásil ja. Som skrátka tak úžasný až sa čudujem, že nie som Gay. Na druhej strane, nikdy nehovor nikdy. Ja si riadneho macka v gacoch pozriem rád. Ehm, no a čo. Ale k videu. Perfektná animácia, plná špiny a nejasností, toto nie je žiaden 1080p HD obraz v akom pozeráte vaše obľúbené filmy plné vrážd a násilia. Teda je, ale tá špina v obraze a rôzne artefakty tento dojem mierne potláčajú. Toto je špina ulice, farby, metamorfózy slov do každodennej špinavosti tmavých podchodov mesta. Beat od famózneho Paula Whita, ktorý ma na konte len samé pecky – a to ešte neviete o tom, že je to famózny inžinier so skvelým štúdiom a skillom, šéfredaktor Sound on Sound magazínu a šéf labelu One handed music, ktorý vydáva aj také zaujímavé mená ako napríklad môj favorit Mo Kolours. White nespolupracuje s Brownon po prvýkrát, zopakovali si predošlú spoluprácu z Brownovho albumu XXX, kde White produkoval asi tri songy, medzi inými nálož Scrap or die. Ku kolaborácii sa ideálne hodia – Brown + White – farbičky ako v tomto videoklipe. Možno som zabudol ešte nejakého menovateľa, pravdepodobne nejakú drogu, ale nie som už puberťák aby som tu vypisoval pičoviny. Skrátka hudba. Famózne video. Beat ani nehovorím. Tak skvele zachycuje mesto. Mnoho vrstiev, plejáda zvukov. Má to skrátka silné kvality, pozrite si to, nebudem tu obkecávať niečo čo sa počúva a pozerá. Aspoň nie teraz. Ale raz tu svoje ego vyonanujem, nebojte sa. Som späť. Ja už nebudem zanedbávať tento blog, sľubujem :).

6a00d8341c630a53ef014e8b2226e4970d-600wi
Paul White

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *