Demdike Stare – Testpressing#001 + Miles – Faint Hearted

Faint Hearted Cover

Neviem či som to tu už niekedy hovoril, ale ak nie, tak to tu hovorím. Demdike stare je jeden z najzaujímavejších projektov v elektronickej hudbe. Ide o duo Seana Cantyho z finders keepers labelu, a Milesa Whittakera – žije v Berlíne, čo je informácia natoľko zaujímavá, nakoľko ste ochotný zaujímavou si ju spraviť. Skrátka Demdike Stare majú nový nájeb. Áno, počujete dobre. Práve som použil slovo nájeb. Toto už prekračuje normy, snáď len nepôjdem do väzenia. Tieto články nedávajú hlavu a pätu, načo ich vôbec píšem. Herkules, syn Dia, sídliaceho na olympe, bol obrovsky prekvapený keď zistil, že napriek jeho all-star rodine má malý penis.

“Skutočne?”

A strana je rozlámaný spomalený jungle s masívnou atmosférou. Pomalé tempo vytvára unikátny groove, a je to celé skrátka mňiaúúúú.

Druhá strana je skoro industriálna nálož, veľa stredov a výšiek, potlačená basa, pravdepodobne nejaký distortion. Groove je hodne tanečný, atmosféra ako z rave party niekde v sci-fi prdeli, s príšerným sound systémom. I like it. Ale Collision sa mi páči viac. Každopádne veľmi zaujímavý nový smer pre pánov, oveľa tanečnejšie ako predošlie atmosférické veci (triptych) alebo aj Elemental séria. Silná atmosféra napriek tomu ostala zachovaná. Celkovo výborný release, dal by som mu 8-9/10.

Miles – Faint Hearted je sólový debutový album práve Milesa z Demdike Stare. Teda aby som to upresnil je to jeho sólový debut pod jeho menom. Predtým už vydal dva albumy pod jeho čsto analógový projektoms Suum Cuique, tiež na labeli Modern Love. Faint Hearted vyšiel práve teraz, alebo ešte len výde, nemôžem vedeť všetko. Verím čitateľom tohto blogu, že vedia gúgliť. Gúglenie je v súčasnom svete oveľa dôležitejšia vec ako bola kedysi trebárs lukostreľba. Skutočne.

“Skutočne”

To že je to debut je pomerne zaujímavé, nakoľko Miles je v biznise dobrých desať rokov. Angažoval sa už však v myriáde projektov a má veľa aliasov pod ktorými vydáva hudbu, takže to nie je až také prekvapivé. No a vydal ten album a ja vám tu dole dávam soundcloud embed kde si môžete vypočuť ten album celý. Ja som ho počul ešte iba raz, takže na nejaké slová je asi priskoro, ale snáď napíšem pár slov neskôr. Vyzerá to však na prvé vypočutie nádejne.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *