Lookback (10.3 – 17.3.2013)

ACTRESS-DARREN-CUNNINGHAM

Lookback je ohliadnutie za hudobnými novinkami z predošlého týždňa ktoré ma zaujali.

  • Chcete vlastniť saxofón Johna Coltranea? Nech sa páči – ebay. Nerozumiem tomu, ale budiž.
  • Miles Whittaker z Demdike Stare a rôznych iných projektov, ktoré sa v posledných rokoch objavili na labeli Modern Love vydá svoj debutový album Faint Hearted pod aliasom Miles 8. apríla na Modern Love. Neviem sa dočkať.
  • Nový album pripravuje aj Mika Vanio z Pansonic. Pomerne plodný umelec, ktorý takisto vystupuje pod viacerými aliasmi a spolupracuje so širokou škálou hudobníkov vydá nový album 6. mája. Ide o follow up k jeho albumu Life (it eats you up) z 2011 a bude mať názov Kilo. 
  • Kevin Martin aka The Bug vydá tento rok tiež s najväčšou pravdepodobnosťou nový album pod spomínaným chrobáčím aliasom. Ochutnávka príde 28. mája v podobe Filthy EP, kde ako ináč môžete očakávať filthy beaty. Ehm. Ukážka nižšie.

  • Giant Robot – to je názov nového EP od Terrenca Dixona. Yes! Tí ktorí vedia sa už akiste tešia so mnou. Terrence je pán. A teraz sa podržte – na EP bude remix od Actress. Áno, áno, áno. Jeden zo snov splnený, ešte tak kolaborácia a vybuchujem od šťastia. Epčko vyjde niekedy v apríli, presný dátum nemám.
  • 10. jún – nový album od českej rodáčky žijúcej v Berlíne, Emiky. Bude to jej druhý album. Názov je DVA (zaujímavé, že by sa DVA nejakým spôsobom objavili na albume? ) a album ako taký ma skoro vôbec nezaujíma. Je tu však šanca, že niekoho z vás to zaujíma (myslím teba Mišo), tak to sem dávam. Prečo nie.

Emika_DVA_600

  • Lil Wayne je po infarkte alebo mŕtvici alebo čo to bolo v nemocnici vo vážnom stave, hovorí sa dokonca o tom, že je to kritické. To mnohých možno poteší, ale ja mu prajem skoré uzdravenie.
  • Machinedrum podpísal zmluvu s Ninja Tune. Super, teraz sa peniaze budú hrnúť spolu aj s popularitou. Dobrý krok pre Ninjov, tým že dajú šancu aktom ako tento, prípadne chalanom z wekdiscs si možno znovu vydobijú slávu a rešpekt rokov dávno minulých. Dovtedy žiaľ ostávajú priemerným labelom, aspoň v mojích očiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *